Labor

Pakume erinevaid labori teenuseid. Vereproove teeme koostöös Haapsalu haiglaga. Piirsalus kohapeal saame vaadata roojaproove, erinevaid nahakaapeid ja teha ka bakterite või seente külvisid. Lisaks teeme ka koostööd Vet- ja Toidulaboratooriumi ning Saksa firmaga Laboklin.

Sageli ei piisa looma läbivaatusest selleks et aru saada mis tal täpsemalt viga on. Teinekord aga tahaksite lihtsalt teada kas vanemal loomal kõik näitajad korras on. Ka sellistel puhkudel saame teid aidata. Võtame vereproove nii väikeloomadelt kui ka suurloomadelt. Haapsalus tehtavate proovide vastused saab kätte juba samal päeval. Tartusse ja Saksamaale saadetavate proovide tulemused tulevad vastavalt hiljem. Saksa firmas Laboklin saab näiteks ka uurida kas hobuse veres on kõik ained ja vitamiinid piisavas koguses olemas, või kas söödaratsioon vajab vastavat timmimist. Vet- ja toidulabor ning maaülikooli laborid Tartus aitavad meid aga igasuguste nakkushaiguste määramisega.

Rohkem infot nendel teemadel leiate ka www.laboklin.fi  alt, ja www.vetlab.ee (Vet- ja Toidulaboratoorium) ning http://vl.emu.ee/yldinfo/teenused/verelaboratoorium/  (Maaülikooli Labor)

Lisaks sellele on mikroskoop uskumatu abimees igasuguste sise- ja välisparasiitide määramisel. Olgu need siis ümarusside munad hobuste, lammaste ja veiste roojaproovides, kõrvalestad kiisupoja kõrvades või kärntõve sügelislestad metsas käinud jahikoera nahakaapes. Neid kõiki on võimalik sobiliku diagnostikaga kindlalt ära määrata ja teha sihiliku ravi selle asemel et loomi huupi mürgitada.