Koolitussari on mõeldud loomaomanikele oma teadmiste täiendamiseks ning selleks, et oleksite võimelised oma loomi paremini ise aitama ning kriitilisi olukordi adekvaatselt hindama. Loengute lõpus on hea võimalus loomaarstidega oma küsimusi arutada ja teiste loomaomanike seltsis aega veeta.
Koolituste asukoht: Läänemaa Veterinaarkeskuse suur saal, Jaani 8, Haapsalu
Päevakava: 18.00-18.45 Loeng 18.45-19.00 Kohvipaus 19.00-19.45 Loeng 19.45-20.00 Arutelu, küsimused
Osalustasu: 10 Eur/koolitus. Sisaldab kohvipausi ja loengu materjale.
Lektorid: Loomaarstid Marika Malmet (Haapsalu loomakliinik) ja Ann Mari Anupõld (Piirsalu Vetpunkt)
Palume eelnevalt registreeruda:
Ann Mari Anupõld Tel. 59031176, info@piirsaluvetpunkt.ee
või
Marika Malmet, Tel. 5694 5545, haapsaluloomakliinik@gmail.com
24.10.2017 Lemmiklooma koduloomad: kuidas parasiidid meie lemmikute tervist mõjutavad
Räägime nii sise- kui ka välisparasiitidest. Mis on ümarussil ja paelussil vahet ja kui sageli siis oleks õige ussirohtu manustada. Kas ka inimesed võivad loomade ussid endale saada? Kellele ja kuidas see kärntõbi täpselt hakkab? Ja kuidas need kassid ikka neid kõrvalestasid omavahel jagavad? Samuti arutame ka vektorhaiguseid ehk selliseid haiguseid mis vajavad üle kandumiseks puukide, sääskede või muude putukate abi. Lühidalt puudutame ka eksootilisi parasiite ehk mida te arvestama peate, kui loomaga välismaale reisite.
22.11.2017 Sagedasemad terviseprobleemid meie patsientidel, ja kuidas omanikuna nendega toime tulla
“Vanasti koertel küll selliseid probleeme ei olnud” on lause, mida kuuleme oma vastuvõtus õite sageli. Tõsi ta on, et nii aretustöö kui ka tänapäeva keskkond mõjutavad loomi samapalju kui inimesi ja toovad esile probleeme millest ehk 10 aastat tagasi ei räägitudki veel. Selles kontekstis on kindlasti suur punkt allergiad, tundlik seedimine, hambaprobleemid ja liigeste mured, mis on seotud just kehaehituse eripäradega. Nii kääbus- kui ka giganttõud ja kõik vahepealsed tulevad jutuks.
05.12.2017 Kassid fookuses: kasside tervisehädad ja käitumisprobleemidKui kass oli vanasti ehk ainult kasulik rotipüüdja, siis tänapäeval on ta hoopis midagi muud. Ta on armastatud pereliige koos kõiksugu kiiksude ja muredega. Räägime kasside üldisest tervishoiust, alatest vaktsineerimisest üle steriliseerimise/kastreerimise ja erinevate käitumisprobleemideni välja. Sageli võib kassidel stress just nimelt tervisehädadena väljenduda. Kuidas aga eristada kas kass on närvis või põeb mõnda haigust? Kas kassidel võib ka olla allergiaid? Ja kuidas need väljenduvad? Nendele ja paljudele teistele küsimustele kasside teemal üritame selles loengus vastuseid anda.
10.01.2017 Paaritusest kutsikateni: aretuse alustaladSelle loengu raames arutame samm sammu haaval läbi kõik koera paaritamise ja vastsündinud kutsikate hooldamise põhimõtted. Kuidas kindlaks teha mis on õige hetk paarituseks? Kuidas koera sünnituse ajajoon välja näeb, ja kuidas selleks omanikuna ette valmistuda? Kuidas aru saada, et koera ja kutsikatega on kõik korras ja mis hetkel on vaja loomaarsti sekkumist?
07.02.2017 Lemmikloomade vanaduspõlv – kuidas vana looma tervist hoida ja jälgidaVanad koduloomad on eriti armsad ja hellalt hoitud osad meie perekondades. Selgitame välja mis on vanade koerte ja kasside eripärad, söötmise ja pidamise poolsed erivajadused ja võimalikud tervise protseduurid, mida peaks hoolsalt jälgima. Räägime nii liigese vaevustest, südameprobleemidest, kasvaja ohtudest, tõusvast kehakaalust kui ka muutuvast iseloomust.