IMG_6504Juba ammustest aegadest saati on sealiha olnud Eestis üks populaarsemaid. Sellest tulenevalt on sigu ka alati vastavas koguses peetud. Kui alles mõni aasta tagasi olid sead enamasti ainult väga suurtes tootmisfarmides, siis nüüd läheb trend natuke teises suunas. On hakatud jälle rohkem pidama kodusigu, ja tõusuteel on ka mahepidajate seltskond. Ka majanduslikke aspekte ja tööjõukulu silmas pidades on täiesti võimalik sigu pidada loomasõbralikes ja tarbijale vastuvõetavates tingimustes. See mitte ainult ei paranda kõigi üldist heaolu vaid tagab ka loomade tugevama tervise, vähemat ravimist ja seega taas paremat ja ka kindlamat lõpptoodet. IMG_6536

Sead on oma loomult hämmastavalt intelligentsed ja uudishimulikud loomad, ja seda silmas pidades, ning neile tegevusvõimalusi pakkudes, võite üllatuda milleks kõigeks nad suutelised on!

 

 

 

Artiklid:

Sead ja nende tänapäeva pidamisvõimalused – kas ikka peab alati loomadele miinimum lahendust pakkuma? Pidamistingimuste jõud ja mõju loomade tervisele, ning kuhu suunas me liikuda soovime.